09 Aralık 2016, Cuma


Erdoğan Şenay Gözlemesenay@milliyet.com.tr Tüm Yazıları 25 Nisan Pazartesi 2011

Mucizeler gecesi

Fenerbahçe, İzmir’de Buca ile 3 puan kazanmaya çıkmışken, ilk yarıda hababam sınıfının Ege versiyonunu ekrana sürmekteydi sanki.
Tüm futbol düşüncelerini gol yaratmak üzerine kurgulamış bir Fenerbahçe’nin stresli sahneler yaşaması doğaldı tabii. Ancak avlamaya giderken, kapıyı-pencereyi böylesine açık bırakıp Bucaspor oyun alanında 21 oyuncuyla trafikçilik yarışı yapmanın alemi var mıydı hani... Sağ çizgiden bindirmeler gırla gidiyor, ama yollar ana-baba günü sanki. Soldan çıktığı ataklarda Caner zaten yolları bilmeyen bir ambulans şoförü gibi aralardan sıyrılıp gideceğine devamlı sağa sola çarpıyordu yarışmada.
Göbekten çıkışlar dün ayrı alemdi sarı-lacivertli forma adına maçın ilk 45’inde. Yarım alana sıkışıp kalmış, 20 kişiye yakın kalabalıktan Alex nasıl silkinip kimin kaçışına pas hazırlığı yapabilirdi ki? Semih’in meziyeti boş alanlara kaçıp oluşacak pozisyonlardan ve de karambollerden sayı yaratmak üstüne. İyi de dün Buca oyun alanında boş bölgeler diyebileceğimiz bir boşluk çarptı mı acaba sizlerin gözlerine?
Buna karşın Buca, Fenerbahçe’nin arka bahçesi diyebileceğimiz defansif alanlarında top değil at koşturuyordu adeta. Abdülkadir isimli delikanlı babasının çiftliği gibi Fenerbahçe savunması arasında topla oynaşıyor ve tüm Fenerbahçeli gözlerin hayret dolu bakışları arasında tam 2 sayı yaratıyordu. Neyse ki ikinci yarıda Buca üçüncü sayıyı bulunca maçta buzlar çözülüyordu Fenerbahçe adına... Fenerbahçe’yi devirip şampiyonluk yolundan düşüreceğine kendini de inandıran Bucaspor, orta alanda hücumcuları ile kendi bölgesinden Fenerbahçe sahasına taşınıyor ve işte o anlarda da özellikle Alex-Semih ve diğer hücumcular için koşu kanalları açılmaya ve Ege’deki grilikler birden Fenerbahçe lehine dağılmaya başlıyordu İzmir Atatürk Stadı’nda.
Dün her Fenerbahçeli’nin yani, tribündekilerden ekran başındaki on milyonlara kadar sayısız taraftarın 90 dakika boyunca işaret parmakları hayretten alınlarından inmedi sanırım...
İşte böyle mucizeler gecesi gibi geçen bu yarışmayı yakalamak aynı zamanda birçok inanılmaz gollere ve pozisyonlara şahit olmak da çok ayrıcalıklı bir şanstır, sevgili futbolseverler bu sezon adına.
Özetlersek, Fenerbahçe çok zor anlar yaşasa da kendisinden umudu kestiği Güiza’sının ayağından yakaladığı galibiyet sayısı ile geceye bir sürpriz daha sunuyor ve bu gol sayısı ile de belki şampiyonluğun adını koyuyordu İzmir’de.
 

©Copyright 2011